Czego Polacy szukają w internecie na Dzień Babci i Dzień Dziadka?

Dzień Babci i Dzień Dziadka to jedne z najczęściej obchodzonych świąt rodzinnych w Polsce, tuż obok Dnia Matki, Dnia Ojca czy Dnia Dziecka. Jako kochające wnuki dajemy w tym czasie dziadkom i babciom najróżniejsze prezenty. Wcześniej jednak szukamy inspiracji na podarunki. Jak często bywa w takich sytuacjach, z pomocą przychodzi wyszukiwarka internetowa. Sprawdziliśmy więc, czego Polacy szukali w styczniu w związku z Dniem Babci i Dniem Dziadka.

Wymyślić odpowiedni prezent wcale nie jest łatwo, zwłaszcza jeśli zaledwie miesiąc wcześniej obdarowywaliśmy już dziadków podczas świąt Bożego Narodzenia. Czasami poszukiwania zaczynamy od zera, wpisując po prostu „prezent na Dzień Babci i Dziadka” (74 tysiące zapytań), ale często mamy przynajmniej zarys pomysłu, a wyszukiwarka powinna pomóc w sprecyzowaniu go. Oto czego dokładnie, już konkretniej, Polacy poszukiwali w styczniu, chcąc wybrać jak najlepszy podarek.

Nie wszystkie prezenty są materialne

Z okazji Dnia Babci i Dnia Dziadka pojawiło się wyjątkowo dużo wyszukań związanych z niematerialnymi prezentami – wnuki chętnie szukały czegoś, co miało im głównie pomóc w ciekawym spędzaniu wspólnego czasu z dziadkami. I tak przede wszystkim chcieliśmy poznać odpowiednie życzenia na Dzień Babci i Dziadka (ok. 22 tysiące wyszukań) lub wierszyki na tę okazję. Wyjątkową popularnością cieszyły się również wszelkie scenariusze, np. na wesoło czy te śmieszne, a także różne inscenizacje. Z nieco mniejszym zainteresowaniem spotkały się za to zabawy integracyjne oraz układy taneczne. Wszystkie z wymienionych fraz miały też wspólną cechę: najczęściej pojawiały się obok słów związanych z przedszkolem lub po prostu z przedszkolakami.

Rękodzieła cieszą najbardziej?

Bywa, że chcemy wykazać się kreatywnością i sprezentować dziadkom coś, co zrobiliśmy sami. Często nawet mamy pomysł na dzieła handmade. Jednak nie jesteśmy pewni, jak się za nie zabrać, aby nie zniszczyć podarunku, zanim w ogóle zaczniemy go robić – z pomocą przychodzą więc różne poradniki z Google. Polacy przede wszystkim chcieli znaleźć odpowiednią laurkę na Dzień Babci i Dziadka (ponad 22 tysiące), a także zaproszenie (ponad 12 tysięcy), często to w formie origami. Rękodzieła zdecydowanie przebijają kupne prezenty, bo wysoko w wyszukiwaniach znalazły się jeszcze kolorowanki, kartki ręcznie robione, dekoracje lub prace plastyczne.

Gotowe prezenty

Gotowe, kupowane podarki cieszyły się wśród Polaków dużo mniejszym zainteresowaniem, ale nadal pojawiały się w wyszukiwanych zapytaniach. Królowały kubki wraz z filiżankami, poduszki, ręczniki, kalendarze, kapcie czy fotokalendarz, czyli po prostu spersonalizowane gadżety z możliwością nadruku lub wyszycia. Tego typu szczegółowych fraz było jednak o wiele mniej i zdecydowanie wyprzedzały je te ogólne, jak wspomniane prezenty czy upominki na Dzień Babci i Dziadka (74 tysiące).

 

 

Skontaktuj się z nami

mbridge@mbridge.pl

Udostępnij:

Szukasz wsparcia w digital marketingu? Porozmawiajmy!
Możemy Ci pomóc w zakresie digital marketingu?

Porozmawiajmy!