Kultowe seriale poszukiwane. Jakie produkcje najbardziej interesują użytkowników wyszukiwarek internetowych?

„Miodowe lata”, „Alternatywy 4” czy „Czterej Pancerni i pies” to tylko niektóre z polskich kultowych seriali, które do dzisiaj cieszą się ogromną popularnością wśród internautów. Każdego miesiąca kilka tysięcy użytkowników wpisuje w wyszukiwarkę tytuły produkcji z ubiegłych lat. Z okazji Światowego Dnia Telewizji, w MBridge − Marketing Experts sprawdziliśmy, które seriale poszukiwane są najczęściej.

Lata 60.

Lata 60. to przede wszystkim czas rozwoju kultury masowej. Tworzono produkcje poruszające m.in. problemy społeczne. To właśnie prawie 60 lat temu powstały seriale, które do dzisiaj bawią i wzruszają widzów. Co więcej, ich tytuły wciąż są poszukiwane w internecie. Niekwestionowanym liderem jest produkcja „Czterej pancerni i pies”, która każdego miesiąca jest wpisywana do wyszukiwarki 30 tysięcy razy! O połowę mniejszą popularnością cieszy się „Stawka większa niż życie” – 15 tysięcy wyszukań. Polacy często chcą wiedzieć więcej także o produkcji z 1965 r., czyli „Wojnie domowej” – 6100 zapytań.

Lata 70.

Telewizję, a właściwie dwa kanały, w latach 70. oglądała cała Polska. Seriale z tych czasów także i teraz cieszą się niesłabnącym zainteresowaniem internautów. Najczęściej poszukiwaną produkcją są „Polskie drogi” – 30 tysięcy wyszukań każdego miesiąca! Niewiele rzadziej wpisywany jest „Janosik”, bo aż 25 tysięcy razy, oraz serial kryminalny „07, zgłoś się” – 21 tysięcy wyszukań.

„Ziemia obiecana” to czteroodcinkowy serial, który powstał w połowie lat 70. na podstawie filmu Andrzeja Wajdy. Zarówno 40 lat temu, jak i dzisiaj cieszy się dużym zainteresowaniem: ponad 15 tysięcy użytkowników szuka go każdego miesiąca w wyszukiwarce internetowej! Nie mniej popularne są „Czterdziestolatek” oraz „Daleko od szosy” – obie produkcje notują 14 tysięcy wyszukań. Również serial „Noce i dnie” do dziś ciekawi widzów. Każdego miesiąca blisko 13 tysięcy Polaków poszukuje historii rodziny Niechciców w internecie.

Lata 80.

Lata 80. to prawdziwy skansen dobrych produkcji. To wtedy w polskiej telewizji zaczęto emitować zagraniczne pozycje. Część z nich pokazywała nam świat, który nie był większości znany – wille, rezydencje czy modne stroje, do dziś wspominane z uśmiechem na twarzy.

Perypetiami mieszkańców bloku przy „Alternatywy 4” w latach 80. żyła cała Polska. Dziś serial uznawany jest za jeden z kultowych, nic dziwnego, że blisko 20 000 użytkowników poszukuję pozycji w internecie. Również z zaciekawieniem śledziliśmy historię bezrobotnego urzędnika w serialu „Kariera Nikodema Dyzmy” oraz młodej kobiety pracującej jako kierowca taksówki w „Zmiennikach” – obie produkcje notują 10 tysięcy wyszukań!

Lata 90 i 00.

Niekwestionowanym liderem są „Miodowe lata”: każdego miesiąca serial poszukiwany jest przez ponad 50 tysięcy użytkowników. Być może tak ogromna popularność produkcji spowodowana jest faktem, że losy bohaterów emitowane są w telewizji do dzisiaj. Oczywiście są to powtórki odcinków, jednak wciąż przyciągają przed ekrany wielu telewidzów. Pomimo tego, że serial liczy ponad 20 lat, to wciąż bawi, i to nie tylko osoby, które miały okazję oglądać premierowe wydania, ale również młodsze pokolenie – mówi Joanna Kasiedczak, PR Specialist w MBridge – Marketing Experts.

Wiele seriali, które powstały w latach 90. i 00., realizowane są do dzisiaj. I to właśnie te produkcje wyszukiwane są najczęściej. Nic w tym dziwnego! Dostęp do internetu jest znacznie prostszy niż kilkadziesiąt lat temu. Jednym z przykładów jest historia rodziny Mostowiaków, czyli „M jak miłość”. Obecnie ten tytuł wpisywany jest do wyszukiwarki prawie 700 tysięcy razy! Natomiast „Na wspólnej” czy „Na dobre i na złe” wyszukiwane są przez ponad 300 000 użytkowników miesięcznie.

 

Skontaktuj się z nami

mbridge@mbridge.pl

Udostępnij:

Szukasz wsparcia w digital marketingu? Porozmawiajmy!
Możemy Ci pomóc w zakresie digital marketingu?

Porozmawiajmy!