Co to jest Google AdSense?

Coraz więcej osób łączy działalność zawodową z internetem. Wielu internautów, zainspirowanych ogromnymi sukcesami twórców treści, postanawia założyć bloga. Zainteresowani sposobami na zarobek online powinni zaznajomić się z programem Google AdSense.

Potrzebujesz wsparcia we wdrożeniu i konfiguracji consent mode v2?

Google AdSense jest systemem, dzięki któremu nasza strona może dołączyć do sieci reklamowej Google’a (GDN, czyli Google Display Network). W ten sposób otrzymujemy możliwość zarobku na reklamach na naszej stronie. To my zadecydujemy, gdzie powinny one zostać umiejscowione. Wystarczy, że przekopiujemy kod z panelu Google Ads i wkleimy go do kodu HTML naszej strony. Na stronie mogą wtedy zacząć wyświetlać się: treścitekstowe, banery (czyli reklamy w formie graficznej) oraz filmy wideo, zlecone przez reklamodawcę, którego produkty reklama ma za zadanie wypromować.

Wydawca strony, czyli w tym wypadku bloger, otrzymuje 68% sumy, którą reklamodawca płaci za daną reklamę. To, jaka kwota do nas trafi, zależy głównie od tego, jak dużą popularnością cieszy się witryna. Im popularniejszy blog, tym więcej osób zobaczy reklamę lub w nią kliknie. Początkowo możemy zarabiać skromne kwoty – czasem kilka złotych w ciągu miesięcy, jednak najpopularniejsze strony cieszą się sporymi obrotami.

 

 

Skontaktuj się z nami

mbridge@mbridge.pl

Udostępnij:

Szukasz wsparcia w digital marketingu? Porozmawiajmy!
Możemy Ci pomóc w zakresie digital marketingu?

Porozmawiajmy!