Po raz kolejny wystartowaliśmy w Biegu Firmowym!

11 maja 2024 roku odbyła się 12 edycja charytatywnego Biegu Firmowego organizowanego przez agencję eventową Compani oraz Fundację Everest. W tym roku w wydarzeniu wzięło udział ponad 12 500 uczestniczek i uczestników, w tym 15 osób z zespołu MBridge – Marketing Experts. Wszystkich łączył wspólny cel – dobra zabawa i zebranie możliwie jak największej sumy dla podopiecznych Fundacji Everest!

Idea Biegu Firmowego 

Bieg Firmowy to inicjatywa łącząca team building oraz pomaganie. Idea jest prosta – firmy zgłaszają do biegu 5-osobowe drużyny, których zadaniem jest przebiegnięcie lub przespacerowanie co najmniej 5 kilometrów, aby wesprzeć 13. Małych Bohaterów z Fundacji Everest. Im więcej uczestników, tym więcej pieniędzy na leczenie i rehabilitację chorych i niepełnosprawnych dzieci. 

Co ważne, w wydarzeniu można wziąć udział zarówno stacjonarnie na terenie Stadionu we Wrocławiu, jak i zdalnie z dowolnego miejsca na Ziemi, rejestrując się przez GPS. W tym roku podobnie jak w zeszłym uczestnikom zdalnym do rejestracji aktywności posłużyła aplikacja Activy, gdzie dołączali oni do zaprojektowanego specjalnie z myślą o Biegu Firmowym wyzwania. Można w niej było na bieżąco sprawdzać swój czas, miejsce w rankingu oraz poczynania kolegów z zespołu i konkurencji.

Brawa dla biegaczy i biegaczek z zespołu MBridge! 

W tym roku zgłosiliśmy do biegu 3 drużyny. Każda pokonała łącznie 25 km (po 5 km na uczestnika). Łącznie przebiegliśmy/przespacerowaliśmy 75 km w czasie 13 h 48 min 39 sekund.

Szczególne brawa należą się Asi Alberskiej, która okazała się najlepszą biegaczką w naszym zespole. Była też bardzo wysoko w rankingu ogólnym. Asia zajęła 40. miejsce w klasyfikacji uczestniczek na 2169 kobiet, które zarejestrowały aktywność w aplikacji w dniu wydarzenia! Ogromne gratulacje należą się również Panom — II miejsce w klasyfikacji MBridge zajął Piotr Świniarski, a podium zamknął Łukasz Rusek!

W Biegu Firmowym nie liczą się jednak wyniki, tylko pomoc potrzebującym dzieciom, dlatego wszyscy uczestnicy powinni być z siebie dumni! W tym roku nazwy drużyn charakteryzowały formę, w jaką mogli wpisać się dołączający do niej. Wszystko po to, aby wyeliminować przekonanie o presji, jaka towarzyszy sportowym wydarzeniom. Najważniejsze dla nas było to, że możemy pomóc potrzebującym dzieciakom i przy okazji zadbać o swoją kondycję oraz mobilność!

Tegoroczna edycja Biegu Firmowego spotkała się z bardzo dużym zaangażowaniem naszego zespołu. Bardzo nas to cieszy, że aż połowa z nas zdecydowała się wziąć w nim udział. Co ciekawe, uczestnictwo zgłosiły nie tylko osoby, które biegają na co dzień, ale także ci z nas, którzy biegają okazjonalnie, albo są fanami długich spacerów. Wszystko w imię pokonania dystansu, niezależnie czy biegnąc, czy idąc, ale pomagając podopiecznym Fundacji Everest. Biorąc pod uwagę preferencje ochotników, podzieliliśmy się na drużyny, odpowiadające założeniom grupy. Od biegających, przez biegających z przerwami, po spacerujących.

Anna Bielat, HR Manager — koordynatorka akcji w MBridge

Składy i nazwy drużyn MBridge

Biegacze – czyli pobiegnę bez presji i co wyjdzie to wyjdzie 🎉 

Łączny czas: 2 h 44 min 13 sekundy

1. Asia Alberska – I najlepsza biegaczka MBridge (23 minuty 42 sekundy), Warszawa

1. Piotr Świniarski – II najlepszy biegacz MBridge (24 minuty 40 sekundy), Mszanowo

3. Łukasz Rusek – III najlepszy biegacz MBridge (25 minut 21 sekundy), Radomsko

4. Maciej Orpik, Warszawa (w towarzystwie synka)

5. Piotr Grabarczyk, Głogowa, gmina Kłodawa

Biegacze okazyjni (Piknikowicze) – czyli pobiegnę, ale jak trochę przejdę to też jest ok 💪

Łączny czas: 2 h 57 min 52 sekundy 

1. Anna Bielat, Wejherowo

2. Aleksandra Ziemba, Wrocław 

3. Mateusz Kwiatkowski, Warszawa

4. Konrad Borkowski, Wrocław

5. Marcin Wilczyński, Jankowa, gmina Bobowa

Chodziarze – spacer to idealna forma aktywności ❤️

Łączny czas: 8 h 6 min 34 sekundy 

1. Ula Żupnik, Warszawa

2. Agnieszka Turbakiewicz, Warszawa

3. Tomek Klusek, Warszawa

4. Maria Antoniewicz, Lublin

5. Anna Szewczyk, Wrocław

Jak widać trasy naszych biegaczy i biegaczek objęły aż 8 województw (Mazowieckie, Warmińsko-Mazurskie, Pomorskie, Małopolskie, Lubelskie, Świętokrzyskie i Dolnośląskie)!

Mapka uczestników MBridge.

Pogoda dopisała praktycznie wszędzie, a humory towarzyszyły wszystkim przez cały czas, więc uczestnicy nie mogli narzekać na niesprzyjające warunki. Oby za rok było podobnie, bo bez wątpienia będziemy chcieli dołączyć do tej inicjatywy po raz trzeci! 

Na koniec warto dodać, że w tym roku agencja MBridge została dodatkowo partnerem wydarzenia, wspierając organizatorów pod kątem analityki internetowej.

Chcesz zobaczyć, jak poradziliśmy sobie w poprzedniej edycji? Sprawdź naszą relację z Biegu Firmowego 2023!

Udostępnij:

Szukasz wsparcia w digital marketingu? Porozmawiajmy!
Możemy Ci pomóc w zakresie digital marketingu?

Porozmawiajmy!