Google News

W sieci różnorodne informacje zalewają nas z każdej strony – nie zawsze są one ciekawe i wartościowe. Być może zastanawiasz się, czy istnieje serwis internetowy, w którym pojawiają się wiadomości dopasowane wyłącznie do twoich zainteresowań czy lokalizacji. Odpowiedź brzmi: istnieje – nazywa się Google News, a po polsku Wiadomości Google. Artykuły w nim zawarte wyświetlają się nie tylko na stronie internetowej, ale także w aplikacji i organicznych wynikach wyszukiwania.

Google News – co to? Gdzie znaleźć Wiadomości Google?

Google News to internetowy agregator wiadomości – platforma łącząca artykuły publikowane w sieci przez wydawców, którzy dołączyli do usług Google. Jej najważniejszym zadaniem jest wyświetlanie użytkownikowi informacji, które są dopasowane do jego zainteresowań i lokalizacji. Wiadomości z Google News możesz spotkać:

  • bezpośrednio na stronie news.google.com,
  • w aplikacji Wiadomości Google, działającej na Androidzie i iOS,
  • w organicznych wynikach wyszukiwania Google – w zakładce Wiadomości.

Użytkownicy korzystają Google News głównie ze względu na oszczędność czasu. Aby dowiedzieć się, co wydarzyło się w kraju lub regionie, w którym mieszkasz, nie musisz przeszukiwać kilku serwisów informacyjnych.

Jak opublikować stronę www w Gogle News?

Google News to także szansa dla wydawców – jeśli chcesz zostać jednym z nich, musisz dołączyć do usługi i spełnić szereg wymagań technicznych (np. statyczny adres URL, odpowiednie użycie nagłówków czy certyfikat SSL). Liczą się treści najlepszej jakości, szybkie reakcje na bieżące wydarzenia, a także regularne publikowanie. Dodatkowym plusem jest różnorodność autorów oraz opinie ekspertów. Nie zapomnij o tym, że Google kładzie duży nacisk na wiarygodność wiadomości – artykuł nie zostanie opublikowany, jeśli będzie zawierał nieprawdziwe informacje lub mowę nienawiści.

Chcesz wiedzieć więcej o możliwościach Google? Sprawdź nasz tekst o Google Multisearch.

Skontaktuj się z nami

mbridge@mbridge.pl

Zobacz też: