Jak zmienić adres url http na https w Google Search Console?

Ta kwestia dotyczy Cię, jeśli zmieniasz adres URL swojej witryny np. z http://domena.pl na https://domena.pl. Najpierw musisz zająć się migracją domeny, a dopiero później zmienić adres w Google Search Console. Przy przenoszeniu adresów pamiętaj o przekierowaniach 301, w innym wypadku możesz liczyć się ze spadkiem ruchu organicznego.

Potrzebujesz wsparcia we wdrożeniu i konfiguracji consent mode v2?

Po pierwsze, nie usuwaj usługi z http. Tam będziesz monitorować czy nie doszło do spadków pozycji podczas migracji. Po drugie, dodaj usługę z https (pamiętaj, by dodać wersje www i bez www oraz wybrać jedną jako pożądaną). Kiedy już będziesz miał dodaną nową wersję, możesz skorzystać z narzędzia „Zmiana adresu” dostępnego w Google Search Console (uwaga – aktualnie to narzędzie jest dostępne tylko w starej wersji Google Search Console, żeby tam przejść – wybierz „Przejdź do starej wersji” w lewym menu).

W starej wersji Google Search Console kliknij w koło zębate po prawej na górze i wybierz z menu  „Zmiana adresu”.

Postępuj zgodnie z instrukcjami, czyli wskaż nową poprawną wersję witryny, sprawdź, czy nowa wersja jest zweryfikowana oraz prześlij prośbę o zmianę adresu.

Przy okazji migracji warto zajrzeć tutaj: https://support.google.com/webmasters/answer/6033049?hl=pl&ref_topic=6033084&visit_id=1553508237761-862365733523041947&rd=1

 

 

 

Skontaktuj się z nami

mbridge@mbridge.pl

Udostępnij:

Szukasz wsparcia w digital marketingu? Porozmawiajmy!
Możemy Ci pomóc w zakresie digital marketingu?

Porozmawiajmy!