WordPress

Chcesz stworzyć własną stronę internetową lub bloga, ale nie w smak jest ci nauka kodowania? Da się to zrobić bez rozległej wiedzy na temat HTML czy CSS! Przydatne mogą się tu okazać systemy zarządzania treścią, zwane CMS. Jednym z najpopularniejszych z nich jest WordPress, z którego korzysta wiele znanych firm i marek. Dzięki licznym wtyczkom działania SEO staną się łatwiejsze, a niektóre mogą nawet pomóc ci przekształcić stronę w sklep internetowy.

WordPress – co to za system? Do czego się przydaje?

WordPress jest jednym z najpopularniejszych systemów zarządzania treścią (CMS) – to platforma umożliwiająca tworzenie, edycję i obsługę witryny internetowej. Został on stworzony w języku PHP, a jego działanie opiera się na językach HTML, CSS i JavaScript. Jednak do korzystania z WordPressa nie są potrzebne wiedza techniczna i zaawansowane umiejętności kodowania stron www.

Możesz w nim stworzyć zarówno prosty blog czy witrynę, jak i rozbudowany serwis informacyjny lub sklep internetowy. Utworzona przez ciebie strona z łatwością dopasowuje się do urządzenia, na którym jest wyświetlana.

Zalety i wady WordPress

WordPress jest narzędziem darmowym i intuicyjnie zaprojektowanym. Oferuje wiele szablonów i atrakcyjnych widżetów, dzięki którym da się stworzyć stronę www według własnej wizji. System ten wciąż jest ulepszany i modyfikowany według potrzeb użytkowników. Jego inną zaletą jest możliwość rozbudowania strony o sklep internetowy – umożliwia to wtyczka WooCommerce.

Jednak WordPress ma także kilka wad. Niektóre z oferowanych wtyczek i motywów pochodzą z wątpliwych źródeł, co może zwiększać ryzyko ataków na stronę. Poza tym nieświadomy użytkownik może umieścić na stronie tak wiele elementów, że jej ładowanie będzie zajmować dość długi czas.

Skontaktuj się z nami

mbridge@mbridge.pl

Zobacz też: