WordPress

Chcesz stworzyć własną stronę internetową lub bloga, ale nie w smak jest ci nauka kodowania? Da się to zrobić bez rozległej wiedzy na temat HTML czy CSS! Przydatne mogą się tu okazać systemy zarządzania treścią, zwane CMS. Jednym z najpopularniejszych z nich jest WordPress, z którego korzysta wiele znanych firm i marek. Dzięki licznym wtyczkom działania SEO staną się łatwiejsze, a niektóre mogą nawet pomóc ci przekształcić stronę w sklep internetowy.

WordPress – co to za system? Do czego się przydaje?

WordPress jest jednym z najpopularniejszych systemów zarządzania treścią (CMS) – to platforma umożliwiająca tworzenie, edycję i obsługę witryny internetowej. Został on stworzony w języku PHP, a jego działanie opiera się na językach HTML, CSS i JavaScript. Jednak do korzystania z WordPressa nie są potrzebne wiedza techniczna i zaawansowane umiejętności kodowania stron www.

Możesz w nim stworzyć zarówno prosty blog czy witrynę, jak i rozbudowany serwis informacyjny lub sklep internetowy. Utworzona przez ciebie strona z łatwością dopasowuje się do urządzenia, na którym jest wyświetlana.

Zalety i wady WordPress

WordPress jest narzędziem darmowym i intuicyjnie zaprojektowanym. Oferuje wiele szablonów i atrakcyjnych widżetów, dzięki którym da się stworzyć stronę www według własnej wizji. System ten wciąż jest ulepszany i modyfikowany według potrzeb użytkowników. Jego inną zaletą jest możliwość rozbudowania strony o sklep internetowy – umożliwia to wtyczka WooCommerce.

Jednak WordPress ma także kilka wad. Niektóre z oferowanych wtyczek i motywów pochodzą z wątpliwych źródeł, co może zwiększać ryzyko ataków na stronę. Poza tym nieświadomy użytkownik może umieścić na stronie tak wiele elementów, że jej ładowanie będzie zajmować dość długi czas.

Jeśli zainteresował Cię ten temat, sprawdź jak możesz zoptymalizować szybkość ładowania swojej strony internetowej

Skontaktuj się z nami

mbridge@mbridge.pl

Zobacz też: