Linki sponsorowane

Linki sponsorowane – jest to jedna z najpopularniejszych form promocji w Internecie, z której mogą korzystać wszyscy przedsiębiorcy. Linki sponsorowane to nic innego jak linki płatne, które wyświetlają się użytkownikiom po wpisaniu w wyszukiwarkę konkretnych słów kluczowych. Są one czytelnie oznaczone słowem „sponsorowane” lub „reklama” i wyświetlają się nad oraz pod organicznymi wynikami wyszukiwania. Obsługują je zarówno komputery stacjonarne i laptopy, jak również smartfony, tablety i telewizory. 

Jak to działa?

Kampanię reklamową z użyciem linków sponsorowanych możemy przeprowadzić korzystając z systemu Google Ads. Kluczowy dla efektywności danej kampanii jest odpowiedni dobór słów kluczowych. Czynność tą wykonujemy w początkowych etapie i powinna być poprzedzona wnikliwą analizą. Ustawiając kampanię pod konkretne słowa kluczowe nadajemy jej bliżej określone ramy i ściśle precyzujemy grono odbiorców. Najlepiej jeśli będą one bezpośrednio związane z naszą działalnością, co da nam możliwość szybkiego dotarcia do osób zainteresowanych konkretną usługą lub produktem. 

Mechanizm reklamy jest bardzo prosty. Za każdym razem kiedy użytkownik wpisze w wyszukiwarkę konkretne frazy otrzymuje wyniki wyszukiwania związane ze swoim zapytaniem. Żeby wyświetlił mu się nasz link sponsorowany wystarczy, że wpisze chociaż jedno ze wskazanych w początkowym etapie kampanii słów kluczowych. Dzieje się tak ponieważ Google potrafi świetnie dopasować zapytania do fraz zdefiniowanych w kampanii. Reklamę możemy kierować nie tylko pod konkretne frazy, ale również definiując sobie wiek, płeć czy nawet ich lokalizację. 

Rodzaje linków sponsorowanych

Istnieją dwa rodzaje reklam wykorzystujących linki sponsorowane:

  • Reklamy tekstowe – stanowią zazwyczaj odpowiedź na zadane pytania i wyświetlają się na górze lub na dole wyników wyszukiwania.
  • Reklamy graficzne – stanowią graficzną prezentację wybranego produktu i pokazują się w ramach sekcji Google Shopping tuż nad wynikami organicznymi wyszukiwania.

Skontaktuj się z nami

mbridge@mbridge.pl

Zobacz też: