Wyszukiwarka internetowa

Wyszukiwarka internetowa to narzędzie, które pozwala użytkownikom na szukanie informacji w sieci. Działanie wyszukiwarek ma na celu jak najlepsze dopasowanie wyników wyszukiwania do konkretnego zapytania użytkownika. W odpowiedzi na swoje zapytanie internauta otrzymuje od wyszukiwarki listę witryn, które najlepiej odnoszą się do jego oczekiwań i potrzeb. Pomaga w tym specjalny algorytm, który na najwyższych pozycjach wyświetla serwisy najbardziej wartościowe.

Jak działa wyszukiwarka internetowa? 

Internet to niekończąca się przestrzeń, w której krążą miliardy stron internetowych. Każda z nich zawiera różnego rodzaju treści, zdjęcia czy pliki video. Przeszukanie każdej z nich z osobna byłoby niemożliwe. Funkcją wyszukiwarek internetowych jest znalezienie wśród nich stron, które najlepiej odpowiadają słowom kluczowym określonym przez użytkownika.  Dzięki temu narzędziu w szybkim czasie otrzymujemy listę adresów najlepiej dopasowanych do naszego zapytania. 

Wyszukiwanie czy googlowanie? 

Nie jest tajemnicą, że Google to najbardziej znana i najczęściej stosowana wyszukiwarka na całym świecie (również w Polsce). Jej popularność sprawiła, że pojęcie wyszukiwanie stało się równoznaczne z frazą „googlowanie”. Dziś wiele osób, zamiast szukać, „googluje” informacje w sieci. 

Skontaktuj się z nami

mbridge@mbridge.pl