Widgety

Widget (widżet) to graficzny nośnik informacji, który ułatwia korzystanie ze smartfona, tableta czy telewizorów Smart i może być integralnym elementem graficznym strony www. Istnieje wiele różnych rodzajów widgetów. Do najprostszych i najbardziej znanych należą kalkulator, budzik czy chociażby kalendarz. Widżety mogą pokazywać pogodę, kierować do popularnych platform streamingowych czy umożliwiać szybki dostęp do popularnych komunikatorów. Istnieje szeroka baza gotowych widgetów, które można wdrażać na strony. Można również projektować własne. 

Widgety mobilne

Widgety na smartfony pozwalają wykorzystać przestrzeń dostępną na ekranie urządzenia oraz umożliwiają szybki dostęp do potrzebnych informacji i aplikacji. Wystarczy spersonalizować swoje urządzenie, dodając interesujące nas widgety na ekran startowy, by znacznie ułatwić sobie codzienne funkcjonowanie. Zdecydowany prym wśród dostawców widgetów wiedzie Android. Same elementy mogą przybierać zarówno formę statyczną, jak i dynamiczną.

Widgety – dlaczego warto mieć je na stronie www?

Wdrożenie na stronę www widgetów niesie ze sobą szereg zalet. Są bardzo proste w obsłudze, a przy tym atrakcyjne wizualnie, mogą stać się elementem strategii marketingowej firmy i ułatwiać nawigację po stronie. Dzięki nim łatwo można zwiększyć atrakcyjność wizualną strony i zaangażować użytkowników. Różnego rodzaju widgety mają również korzystny wpływ na sprzedaż. Dzięki nim możesz zawrzeć na stronie informacje, na temat tego ile osób kupiło dany produkt bądź właśnie go ogląda. To również dobry sposób na komunikowanie specjalnych okazji, jak na przykład startu promocji. 

Skontaktuj się z nami

mbridge@mbridge.pl

Zobacz też: