Kod weryfikacyjny Google

Kod weryfikacyjny Google – to według wielu najlepsze zabezpieczenie Google, z jakim można się spotkać, posiadając na własną skrzynkę e-mail lub wizytówkę Google. Ten kilkuznakowy ciąg cyfr otrzymamy na telefon zawsze wtedy kiedy na naszym osobistym lub firmowym koncie zostanie odnotowana próba podejrzanego logowania, lub w przypadku gdy zakładając konto, zdecydowaliśmy się na weryfikację dwuetapową.  

Kod weryfikacyjny Google – dlaczego warto?

W dobie szerokiego dostępu do Internetu i działalności hakerów troska o bezpieczeństwo własnych danych jest priorytetem. Właśnie ta idea przyświeca kodom Google. Indywidualnie generowane, unikatowe kody pozwalają na szybką i bezproblemową weryfikację tożsamości i ujawnienie prób fałszywego logowania. Warto z nich korzystać jeśli zależy nam na bezpieczeństwie i chcemy chronić swoje dane w sieci. 

Ważne! Kody weryfikacyjne Google zawsze są bezpłatne. 

Weryfikacja dwuetapowa – jak to działa? 

Podczas zakładania nowego konta warto zdecydować się na weryfikację dwuetapową. Możemy ją aktywować już na etapie samej rejestracji, jak również później w ustawieniach konta i zakładce bezpieczeństwo. Jak to działa? Google zweryfikuje nasz numer telefonu i będzie nas prosić o wpisanie kodu potwierdzającego naszą tożsamość zawsze kiedy zajdzie taka potrzeba. Z kodem Google spotkamy się na przykład podczas prób odzyskiwania hasła do logowania. Żeby zweryfikować nasze dane lub uzyskać dostęp do konta wystarczy wpisać kombinację w wyznaczone pole na stronie i zatwierdzić.

Skontaktuj się z nami

mbridge@mbridge.pl

Zobacz też: