Przekierowanie 301

Przekierowanie 301 bywa też nazywane przekierowaniem stałym. To dość powszechnie spotykana w internecie praktyka, która umożliwia przekierowanie użytkowników – oraz botów wyszukiwarek – z jednego adresu URL na inny. Dzięki przekierowaniu 301 możemy efektywnie zarządzać zmianami na stronie internetowej bez utraty przywilejów wypracowanych przez SEO (ang. Search Engine Optimization), czyli pozycji w rankingu Google.

Jak działa przekierowanie 301?

Użycie tego rodzaju przekierowania HTTP ma sens wtedy, gdy witryna internetowa zostaje przeniesiona na nowy adres URL bądź też wtedy, gdy adres URL witryny zostaje zmieniony. Ostatnią sytuacją, w której przekierowanie 301 okaże się skuteczne, będzie usunięcie dotychczasowej zawartości strony i przeniesienie jej do nowej witryny. Za sprawą przekierowania 301 wyszukiwarki internetowe otrzymują informację, która mówi o tym, że strona została przeniesiona pod nowy adres, a indeksy powinny zostać w związku z tym faktem zaktualizowane. Przekierowanie jest stałe – będzie pełnić swoją funkcję aż do odwołania.

Jakie korzyści niesie ze sobą przekierowanie 301?

Przekierowanie 301 to sprawdzona metoda na zachowanie ruchu na stronie internetowej i ochronę zdobytej wcześniej pozycji w rankingu wyszukiwarek. W momencie, w którym wyszukiwarka internetowa napotka przekierowanie 301, zaktualizuje własne indeksy. Ponadto kiedy użytkownik odwiedzi starą wersję witryny, zostanie przekierowany na nowy adres URL, co wpłynie pozytywnie na jego doświadczenia. Dotychczasowe URL staje się niedostępne.

Skontaktuj się z nami

mbridge@mbridge.pl