Błąd 403

Błąd 403, określany również jako „błąd 403 forbidden”, to błąd, który wyświetla się na ekranie monitora w momencie gdy strona internetowa, którą chcemy otworzyć, odmawia nam dostępu. Najczęstszym powodem pojawiania się błędu jest celowa blokada właściciela witryny, który nie chce udostępniać jej zawartości osobom nieuprawnionym. Przyczyna może leżeć również w nieprawidłowych ustawieniach. Błąd 403 w niektórych sytuacjach można spróbować usunąć własnymi siłami. 

Jak samodzielnie naprawić błąd 403?

W celu usunięcia błędu 403 i dostępu do strony www możemy podjąć próbę samodzielnego rozwiązania problemu. Oto kilka możliwych opcji: 

  • Odświeżenie strony – bywa tak, że błąd 403 jest spowodowany trwającą aktualizacją strony. W takiej sytuacji wystarczy odświeżyć adres w przeglądarce.
  • Komenda cache – jeśli zależy nam na otworzeniu ostatnio zaindeksowanej wersji strony, bez względu na to, czy zostały wprowadzane kolejne aktualizacje, w polu przeglądarki wystarczy nazwę domeny poprzedzić komendą cache (cache:nazwadomeny). 
  • Czyszczenie pamięci i ciasteczek – rozwiązanie polecane w szczególności w trakcie prób otworzenia witryny wymagającej logowania. 
  • Weryfikacja poprawności adresu – czasami błąd 403 spowodowany jest literówką w adresie URL.
  • Skorzystanie z innej przeglądarki – w przypadku powtarzającego się błędu 403 warto spróbować skorzystać z innej przeglądarki. Niektóre z nich posiadają rozszerzenia, które powodują, że wyświetlanie wybranych stron może być utrudnione. 

Warto zaznaczyć, że żadna ze wskazanych powyżej metod nie daje gwarancji powodzenia. Problem może być bardziej złożony lub leżeć po stronie właściciela witryny. 

Skontaktuj się z nami

mbridge@mbridge.pl