Asystent Google

Wyobraź sobie, że przygotowujesz pyszną potrawę na obiad i akurat chciałbyś sprawdzić coś w sieci, jednak twoje palce są całe w mące i klejącym cieście. Masz dwa wyjścia – albo przerwać przygotowania, albo poprosić o pomoc Asystenta. Wystarczy, że spytasz go, jaki jest kolejny krok w przepisie lub ile kalorii będzie miała porcja tego dania. Asystent Google to jedna z najpopularniejszych aplikacji tego typu – wirtualny pomocnik może wyręczyć cię w wielu czynnościach!

Asystent Google – co to? Na jakich urządzeniach działa?

Asystent Google jest aplikacją wspierającą użytkownika w codziennym życiu i pracy – jej głównym celem jest wypełnianie jego poleceń i odpowiedzi na wypowiedziane lub wpisane pytania. Asystenta można używać nie tylko na smartfonach czy tabletach z systemami Android i iOS, ale także w samochodzie (np. w aplikacji Android Auto), a także w połączeniu z inteligentnym głośnikiem. Zestaw ten można porównać do asystentów takich jak Siri (stworzone przez Apple) oraz Alexa (odpowiednik firmy Amazon).

Do czego można wykorzystać Asystenta Google?

Asystent może być pomocny między innymi w:

  • wyszukiwaniu informacji na dowolny temat,
  • kontrolowaniu urządzeń typu smart home, np. inteligentnego oświetlenia,
  • połączeniach oraz wysyłaniu wiadomości głosowych i tekstowych,
  • uruchamianiu aplikacji na połączonych z nią urządzeniach (np. Netfliksa na telewizorze z Android TV),
  • zarządzaniu czasem, np. przez wysyłanie przypomnień, tworzeniu list zadań i harmonogramów.

Asystentem Google steruje się za pomocą komend, które aplikacja przetwarza dzięki technologii rozpoznawania mowy i analizy tekstu. Jedną z nich jest „Hej, Google” lub „OK, Google”, która wybudza aplikację z trybu czuwania.

Jeśli chcesz być na bieżąco z rozwiązaniami technologicznymi, przeczytaj nasz tekst o nowościach w Google dla użytkowników i digital marketerów.

Skontaktuj się z nami

mbridge@mbridge.pl